Вівторок, 22.09.2020, 21:23
Бутівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів                                                                     ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ СТАРОБІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наша кнопка
 ІСТОРІЯ ШКІЛ сіл БУТОВЕ І ПІЩАНЕ


Піщанська і Бутівська початкові школи працювали майже з одного часу, з початку ХХ століття, хоча школа в селі Піщаному збудовано раніше, в  1904 році. У школі с. Піщаного тоді існувало 4 класи. З учителів в ті роки працювали Яковлева Ольга Семенівна, Медведіва Віра Іллівна. Тоді  в школі  вивчали в основному ”Закон божий” а також читання і письмо. В школі в основному навчалися хлопці  і діти з багатих сімей. Однією  з перших завідуючих Піщанської початкової школи була Чуприна. При ній уже працювала з 1931 року на початкових класах Ростягайлова Валентина Іванівна. З 1933 року вона стояла завідуючою школою і працювала до 1946 року на цій посаді. З 1946 по 1947 рр. директором був Платонов Олександр Іванович, історик за спеціальністю. З 1947 року по 1951 рр. директором Піщанської 7-річної школи був Харченко Петро Денисович, потім Геращенко Петро Митрофанович, за спеціальністю історик, який працював на цій посаді з 1951 р. по весну 1956 р. Після смерті Геращенка П.М. на посаді директора Піщанської 8-річної школи був Жилін Василь Федорович (1956-1962 рр.), а останнім директором школи (до закриття і переведення учнів до складу Бутівської 8-річної школи) був Даниленко Ростислав Григорович – історик (1962-1977 рр.). Піщанська початкова школа зберігала цей статус до 1939 р., а потім її перетворили в 7-річну школу, так як в цьому виникла велика потреба. Хоча в Піщанській семирічці і не виникло таких проблем з приміщеннями, як це було в Бутівській школі, але все ж таки місця для навчальних класів і шкільних майстерень було обмаль.

У довоєнній Піщанській школі працювали такі вчителі:

1. Павленко Віра Петрівна – укр. мова і літ.

2. Гусева Олена Борисівна – рос. мова і літ.

3. Дессельбаум Фаня Фішева – нім. мова, математика.        

Про Піщанську школу в роки війни і в післявоєнний період (1941-1945р.), (1946-1950) згадує Пономарьова Людмила Іванівна: "В 1942-1943 навчальному році я пішла в 1-й клас Піщанської семирічної  школи. Вчителька в мене була Олена Іванівна, а потім Петро Митрофанович  Немцов. Він прийшов прямо з армії, ходив у війковій шинелі. В той час ми сиділи в класі прямо на полу, а в класі було дуже холодно, тому що топили пічку в школі соломою, яка швидко згорала і майже не давала тепла. Моя мама працювала технічкою в школі. В цей час у школі працювали 2 технічні працівниці і сторож, яким платили в той час по 27 крб. В колгоспі давали волів і техпрацівники школи їздили в Підгорівський Ліс по дрова і запасали на зиму.       

У нашому класі, на відміну від інших, де навчались діти різного віку, навчались в осевому однолітки (1935, 1936 рр). Я була в першому класі найменшою (народилась 12 грудня 1936 року). В класі в нас був один буквар і ми його читали по черзі. Зошитів також не було, тому використовували різний папір, писали між рядками в книгах. У мене були зошити, зроблені моїм батьком з паперових мішків, розліновані під олівець. Паперу було дуже мало, тому крім цього у нас були грифельні дощечки, на яких писали грифельним олівцем (крейдою). Були ручки з пером, чорнильниці. Чорнило робили з порошка, розводили у воді. З дому ми приносили табуретки, а стіл збили з половинки дверей. Ми були як і всі, жовтенятами, потім піонерами, ходили в військовий госпіталь (він був у рай лікарні) до поранених бійців, давали концерти. В перші роки війни в наші школи був військовий госпіталь, була їдальня льотчиків. Тут льотчиків годували, а таких хто був на чергуванні - годували на місці. Я добре пам'ятаю той день, коли я, будучи ученицею 4 класу святкувала разом з усіма дітьми і дорослими свято Перемоги. З 5 класу (1946-1947) у нас був класним керівником Сердечний Федір Михайлович, що читав німецьку мову. У школі працювали:

 • Платонов Олександр Іванович – директор школи, історик;

 • Войтенко Марія Петрівна – вчитель укр. мови (біологія);

 • Зінченко Микола Ілліч – вчитель фізики;

 • Мілов Дмитро Тихонович – вчитель рос. мови і л-ри (завуч);

 • Скиба Таїсія Іванівна – вчитель математики;

 • Решетняк (Платонова) Євдокія Петрівна – вчитель укр. мови і літератури;

 • Ярмаш Уляна Гнатівна – вчителька укр. мови і літератури, а в школі заміняла географію, біологію, хімію;

 • Нємцев Петро Митрофанович – учитель історії (біології, географії);

 • Легких Микола Степанович – рос. мова і література;

 • Спірікова Олена Елисіївна – вчитель початкових класів.

Ми всім класом ходили виливать ховрахів, брали з собою воду на перше, друге поле (це було нам таке завдання). Ходили збирати колоски на тік, працювали на полі в колгоспі. В нашій школі було підсобне господарство. для школи спеціально колгосп виділяв землю, на якій ми садили кукурудзу. Нам потім мололи кукурудзу і робили оладочки. У кожного була торбинка, куди крім зошитів і ручок клали продукти з дому. Їли на великій перерві, весною і осінню сідали на травку і обідали, а зимою нам давали оладки.

Голод 1946–1947 років я пам'ятаю добре. Їсти було нічого. Вчителям нашої школи давали по 200 гр. хліба на добу, а технічкам не давали нічого. Наша вулиця (жителі) була прикріплена до магазину біля держбанку в м. Старобільську. Тут нам давали хліб. В господарстві у нас була корова, вона отелилася і вона рятувала нас від голоду. В 1948 році посіяли жито на огороді біля школи. За побудову сараю біля школи дали по 10 кг. перлової крупи, а потім стали давати і технічкам по 150 г. хліба. В день піонерів ( 19 травня ) ввечері вирізали зірку, ставили вогнище, розказували вірші, співали, для нас це було торжество. На кожне свято у нас в школі готували художні номери. На баяні грав Зінченко Микола Ілліч. В моді тоді була побудова  " пірамід " на сцені, з прапорцями і раз на тиждень в школу привозили кінофільми і показували в коридорі. В 4 класі ми здавали як екзамени всі предмети. 7- річну школу  я закінчила на "відмінно" і без екзаменів поступила в педучилище в м. Старобільськ (на місці дитсадка біля стадіону) у 1949 році, а в 1954 році закінчила педучилище." В селі Бутове також була школа. (Пантелеймонова Оксана Іванівна – завідуюча Бутівської школи, вчителі початкових класів – Віра Густавівна Шевцова, Єфросинія Павлівна Волошина). Вона знаходилася спочатку, неподалік від залізничного переїзду, поряд з магазином "Промтовари" села Бутове. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти 11 розбомбили, тому учні стали навчатись у приміщенні сучасного медпункту, частини дитсадка, а також у будинку поряд з медпунктом (сучасним). В цей час (1954) Бутівська школа була 4-х класною початковою школою. В ній працювали школярі вчителі Ростягайлова Ада Андріївна, Спірікова Олена Єлисеївна, Немцова Віра Андріївна, Головко Лідія Іванівна. Всі інші учні ходили до Піщанської 8-річки.

В 1965 році Бутівську початкову школу реорганізували в 8-річну школу, а в 1966 році Пономарьова Людмила Іванівна стала в ній працювати. Про подальші зміни в житті наших шкіл згадує вчителька української мови і літератури, колишній завуч Бутівської СШ Верховод Галина Кузьмівна. "В 1959 році я прийшла в Піщанську 7-річну школу і працювала там до 1965 року. В 1965 році Бутівську початкову школу реорганізували в Бутівську 8-річну школу і мене перевели вчителем української мови і літератури.

В Бутівській 8-річній школі працювали вчителями:

 • Трифонова Ліна Карпівна (рос. мова і л-ра);

 • Полонський Олександр Тимофійович (завуч школи і математик);

 • Бурдаков   Михайло Дмитрович – (директор школи і історик);

 • Мироненко Віталій Олександрович (фізкультура і праця);

Бурдакова М.Д. перевели директором СШ № 3 м. Старобільська. У 1966 році, а на його місце призначили Полонського О.Т. Верховод Г.К. стала завучем школи. Колектив у нас був хороший, вчителі добре займались Підвищенням  свого фахового рівня . Тому перед правлінням колгоспу ім. Шевченка порушили клопотання про будівництво в селі Бутове Нової школи. Колгосп відгукнувся на це прохання і в 1968 році, І вересня відкрила свої двері для учнів нова школа.


Дуже багато попрацювали наші вчителі на оздоблювальних і ремонтних роботах при будівництві школи. В 1977 році була закрита Піщанська школа, а учнів перевели у Бутівську восьмирічну школу. Постало питання про розширення (добудову) приміщення школи. Прибудовано було прибудову до школи в 1977 році. В 1978-2979 навчальному році Бутівська 8-річна школа стала середньою, і – річною школою. Директором школи(після виходу на пенсію Полянського О.Т.) став Пономарьов М.Ф.(1977-1979), а потім з 1 вересня 1979 року і по цей час (1995 р.) Бойко М.Є. директор школи. У Бутівській СШ працюють вчителі:

1. Мороз Тетяна Олександрівна – завуч по навч. виховній роботі. учитель математики.

2. Ганзій Лариса Олексіївна – завуч по вих. роб. вч. нім. мови.

3. Мороз Олександр Миколайович – вчитель фізики.

4. Пономарьов Микола Федорович – вчитель географії, військовий керівник.

5. Пономарьов Андрій Миколайович – вчитель географії.

6. Пономарьова Людмила Іванівна – вчитель початкових класів.

7. Івченко Ольга Володимирівна – вчитель рос. мови і л-ри.

8. Семеніхіна Ірина Миколаївна – вчитель біології (до 1994 р).

9. Олещенко Микола Васильович – вчитель історії.

10. Олещенко Валентина Іванівна – вчитель хімії.

11. Петренко Олена Анатоліївна – вчитель нім. мови.

12. Данілова Валентина Андріївна – вчитель рос. мови і л-ри (до 1997 р.).

13. Крутько Тамара Миколаївна – вчитель народознавства.

14. Полонська Людмила Олександрівна – вчитель укр. мови і л-ри.

15. Нікандрова Катерина Іванівна – вчитель укр. мови і л-ри.

16. Євтєєва Катерина Миколаївна – вчитель рос. мови і л-ри.

17. Токарєв Сергій Михайлович – вчитель праці.

18. Коряк Анатолій Валентинович – вчитель фізкультури.

19. Косолап Тетяна Олександрівна – вчитель поч. кл.

20. Царевська Інна Анатоліївна – вчитель поч. кл.

21. Куліш Лариса Миколаївна – вчитель поч. кл.

22. Войтенко Наталя Валентинівна – вчитель поч. кл.

23. Яйчун Лідія Іванівна – вчитель укр. мови і літератури.

24. Гончарова Наталя Петрівна – вчитель поч. кл.

25. Сіротова Олена Миколаївна – вчитель поч. кл

26. Водолазська Наталя Миколаївна – вчитель поч. кл.

27. Андрійченко Тетяна Василівна – вчитель поч. кл.

28. Лебідь Світлана Іванівна – вчитель поч. кл.

29. Войтенко Віталій Вікторович – вчитель фізкультури.

30. Василенко Наталія Володимирівна – вчитель поч. кл.
2020 р.
Нові матеріали
[29.11.2017]
ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ «ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ – СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ШКОЛИ ТА РОДИНИ»
[11.11.2017]
Семінар-практикум для класних керівників «БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ – НА 12!»
[11.11.2017]
Тренінг "Співпраця з батьками, побудова ефективного спілкування та взаємодії з ними"
[26.09.2017]
"Парад планет" (День учителя-2017)
[26.09.2017]
"Ми - одна родина" (1 вересня 2017)
[26.09.2017]
ВИХОВНЕ ЗАНЯТТЯ «ВелоПДР». ВЕЛОЕСТАФЕТА
[26.09.2017]
ЛІНІЙКА ДО ДНЯ МИРУ «ДІТИ УКРАЇНИ ЗА МИР!»
[26.09.2017]
ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я «ЗДОРОВА РОДИНА – БАГАТА КРАЇНА!»
[26.09.2017]
Фізкультурне свято «День здоров’я»
[26.09.2017]
Історична довідка "Пам'ять серця" (до Дня партизанської слави)
Друзі сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
ПОГОДА
Яндекс.Погода